Ako som začal podnikať

Autor: Maroš Hrnčiar | 16.3.2013 o 22:03 | Karma článku: 7,01 | Prečítané:  1334x

Po roku 1989 mi rozviazali krídla. V ére socializmu som musel poslúchať, čo prikázala komunistická strana, inak by som nemal šancu normálne žiť.

Nasledovali demonštrácie, mítingy VPN, štrnganie kľúčmi... Všetko pominulo a ja som sa musel rozhodnúť, ktorou cestou sa vydám. Bolo to ťažké, v štátnej firme som mal dobré miesto, no plat bol mizerný. Pár nocí som nespal a rozmýšľal som, či to risknem a začnem podnikať na vlastnú päsť. Za tie tri noci som ošedivel a zostarel som o pár rokov.

Rozhodol som sa a založil som svoju vlastnú firmu, na ktorú som doteraz hrdý - volala sa POTTER /hrnčiar/. Začínal som so sprostredkovaním obchodu a zastupovaním firiem. Zastupoval som známe zahraničné firmy, ktoré boli ochotné zaplatiť za dobre vykonanú prácu. Darilo sa mi, no mňa to nenapĺňalo a chcel som viac. Oslovil som môjho priateľa a navrhol som mu, že založíme spoločnú firmu. On sa zamyslel a povedal mi, aby som dobre zvážil, čo chcem. Podľa neho založiť novú s.r.o. je oveľa závažnejšie, ako sa oženiť. Keď sa ti nebude páčiť v manželstve, rozvedú ťa, no zrušiť eseročku je zložitejšie.

Firmu sme založili, v tej dobe neboli potrebné žiadne bankové úvery /stačil dodávateľský/, každý platil ako hodinky a dodnes fungujeme. S tým platením je to už horšie...

Žijem s firmou celé dni a noci a najväčším šťastím pre mňa je, že do práce chodím rád. Určite si nájdem čas na oddych, no aj na dovolenke som stále tam.

Na Vianoce som dostal od môjho syna knihu Štvorhodinový pracovný týždeň od Timothy Ferrissa. Je to zaujímavá kniha a doporučujem vám, aby ste si ju prečítali. Je tam veľa zaujímavých nápadov a rád, no ja už asi zostanem taký, aký som. Vám mladým však držím palce!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?