Mám rád môjho anjela strážneho

Autor: Maroš Hrnčiar | 3.3.2013 o 19:40 | Karma článku: 12,60 | Prečítané:  867x

Každý má svojho anjela strážneho. Nikto si ho nevyberá, pridelia mu ho. Neviem kto, ale je to tak. Môj anjel strážny to má veľmi ťažké. Už neraz mi zachránil život...

Mal som asi päť rokov a  bol som sa hrať u kamaráta. Mali nedostavaný dom, na meracích hodinách elektriny neboli dvierka a nosili sa tam žltochvosty. Kamarátova mama vyvárala plienky a veľký hrniec s vriacou vodou položila pred dvere, aby voda vychladla. Boli sme zvedaví, koľko majú žltochvosty mladých a tak sme pritiahli hrniec pod hodiny. Najprv vyskočil naň môj kamarát, nazrel do hniezda a zoskočil. "Je ich tam päť, choď sa pozrieť" povedal a pomáhal mi na hrniec. Keď som sa dostal hore, pokrievka sa prevrátila a už som bol v hrnci. Začal som kričať, kamarát sa zľakol a ušiel. Vtedy mi prvýkrát pomohol anjel strážny a dostal ma z hrnca. Rok som nechodil, mal som obareninu tretieho stupňa a vozili ma v detskom kočíku. Chceli mi amputovať nohy, no nepodarilo sa im to. Anjel strážny bol pri mne.

Asi o rok, keď som sa postavil na nohy, môj anjel znova zasahoval. Mama musela ísť do práce a nechala ma pod dozorom mojich starších bratov. Aby sme neodišli zo dvora, zobrala kľúč od bráničky. Bratom sa nechcelo byť doma a preto sa rozhodli preliezť cez bránu, ktorá mala skoro 2 metre. Ale čo so mnou? Vysvetľovali čo mám robiť, ako preliezať, pomáhali mi dostať sa cez bránu. Keď ma dostali na bránu, zakolísal som sa a spadol dolu. Bol pri mne môj anjel strážny, lebo som vyšiel z toho len s malými odreninami.

Keď som mal asi desať rokov hrali sme sa na Muškatierov. Vtedy to letelo. Mali sme ostré meče z dreva a bojovali sme ako draci. Nešetrili sme sa a kamarát Dartaňán mi bodol priamo do oka. Odviezli ma do nemocnice, no anjel strážny zakročil - zatiaľ vidím :)

Potom mi pri dedinských bitkách prárkrát rozbili kameňom hlavu, no môj anjel strážny zariadil, že som stále tu.

Raz koncom zimy som šiel autom z práce domov. Išlo sa mi príjemne, cesta bola suchá a tešil som sa na dobrú večeru. Keď som vyšiel na malý kopec, cesta bola zrazu samý ľad. Chcel som pribrzdiť, no auto sa dostalo do šmyku. Päťkrát som otestoval zvodidlá a asi po päťsto metroch som spravil hodiny a auto zastalo. Nebol som pripútaný a tak som hlavou rozbil čelné sklo. Anjel strážny bol pri mne a vyviazol som z toho úplne zdravý. Keď prišli policajti, bol som ešte v šoku. Dali mi pokutu 500 Sk za neprispôsobenie rýchlosti stavu a povahe vozovky. Mal som pri sebe len tisícku a policajt mi nemal vydať. Ja celý šťastný, že žijem, som mu povedal, to je dobre. No policajt to odmietol a na mojom rozbitom aute sme šli rozmeniť peniaze do najbližšej krčmy.

O pár rokov neskôr som si kúpil Ladu Nivu. Chcel som ju otestovať a tak som pozval švagra na huby. Za pár minút sme boli na mieste, nazbierali sme plné koše hríbov a nasadli sme do auta. Šiel som opatrne, lebo som ešte nemal skúsenosti. Zrazu som vbehol do jamy, chcel som zabrzdiť a namiesto na brzdu som šliapol na plyn. Auto sa rozbehlo, strhol som volant do protisvahu a prevrátili sme sa na strechu. Bledý švagor stačil len povedať: "No Maroš!" a pootvoreným okienkom zmizol z auta. Naše auto bolo nad priepasťou a keď ho odľahčil, mohol som spadnúť dolu. Môj anjel strážny držal Nivu na pleciach a ja som vyviazol len s malým škrabancom na kolene.  

Ďakujem môjmu anjelovi strážnemu, že som stále medzi vami a sľubujem mu, že mu už dám trochu oddýchnuť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?