Držím palce novému pápežovi

Autor: Maroš Hrnčiar | 8.3.2013 o 20:19 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  550x

Písať o viere je veľmi náročné a ja sa do toho púšťam len veľmi zredka. Teraz pred konkláve, keď útoky na katolícku cirkev vrcholia, som sa rozhodol, že pár slov napíšem.

Pápež Benedikt XVI. odstúpil. Bolo to proti zvyklostiam, no ja som to privítal. Človek, ktorý je starý, unavený, nemôže viesť také veľké spoločenstvo ľudí. Bol to veľký človek a zaslúži si odpočinok.

Čo ďalej? Konkláve sa začne v utorok. Verím, že všetci biskupi sú dobre pripravení, informovaní a zvolia nám dobrého pápeža. Pápeža, ktorý by bol skutočnou hlavou cirkvi, bol by vážený a uznávaný. Nedá mi nespomenúť Jána Pavla II. - on taký bol. No tiež neurobil zásadné kroky pre oživenie kresťanstva.

Nový pápež by mal byť podstatne mladší, ako jeho predchodcovia. Bude to ťažké, lebo väčšina kardinálov má na chrbte už viac krížikov. Mladší pápež by vlial do cirkvi novú krv a možno by povolil farárom sa ženiť. Možno by sa pokúsil o zjednotenie cirkví, ktoré veria v toho istého Boha. Mohol by toho urobiť veľa... No ak zvolia starého, bude len bábkou, ktorú budú riadiť tí istí ľudia, ktorí to riadili doteraz a nič sa nezmení.

Verím, že Duch svätý osvieti kardinálov a čoskoro zvolia nového pápeža, ktorý bude reprezentant našej cirkvi. Zvolia človeka, ktorý bude skutočným zástupcom Ježiša Krista na našej planéte.

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?