Ako zbohatnúť po slovensky

Autor: Maroš Hrnčiar | 9.3.2013 o 21:40 | (upravené 10.3.2013 o 7:29) Karma článku: 15,39 | Prečítané:  4220x

Nemáte peniaze? Založte si s.r.o. a začnite podnikať. Necelých 7 tisíc Eur si môžete požičať, veď za pár mesiacov sa vám to vráti. Priblížim vám to na konkrétnom prípade.

Bratia Kavulekovci si založili firmu Kafruit Martin a začali obchodovať so zeleninou. Darilo sa im, veď v deväťdesiatych rokoch bolo ovocie a zelenina in. Investovali a zostalo ešte dosť aj medzi ruky. Všetko by bolo O.K., no kde je veľa peňazí, ľahko dôjde k hádkam. A tak sa bratia pre peniažky rozhádali. Firmu zlikvidovali a každý si založil svoju vlastnú. Mladší ju nazval, ako to už na Slovensku býva, Kafruit plus. Využívajúc dobré meno zlikvidovanej firmy, darilo sa mu získavať tovar od starých známych dodávateľov. Spočiatku platil ako hodinky, no neskôr to začalo škrípať. Peniažky na účty dodávateľov prestali prúdiť. Dodávatelia telefonicky urgovali svoje faktúry, no Janko ich upokojoval, že im zaplatí, že má len dočasné problémy, že im neplatia vojaci, nemocnica ...

Najhoršie bolo to, že medzi neuspokojenými dodávateľmi sa ocitla aj naša firma. Pokúšal som sa telefonicky dohodnúť splátky, no ostalo len pri sľuboch. Keď to už nešlo po dobrom, zapojil som do toho právnikov. Tí zistili, že firma je už predaná. A viete kto ju kúpil? Dve cigánky z Gajár, ktoré ani nevedeli, kde sa nejaký Kafruit nachádza. Keď tam naklusal exekútor, zistil, že tam nie je ani deravý groš.

Zistil som, že cigánky kúpili len záväzky /dostali za ne zaplatené/, no pohľadávky si nechala nová firma Kavulekovcov, ktorú nebudem menovať, lebo dnes je už v ďalších rukách. Neboli tam len naše peniaze, mám kontakt na Poliakov a Španielov, ktorým tam ostali visieť veľké peniaze. Firmu Kafruit sme zažalovali za podvod. Neuspeli sme.  Dovolával som sa spravodlivosti na Generálnej prokuratúre, u Róberta Fica, napísal som aj prezidentovi Gašparovičovi. Všetci mi odpísali, že oni s tým nič nemajú a nepriamo mi odkázali, aby som sa šiel sťažovať na lampáreň.

Áno viem, firma môže skrachovať. No ešte za existencie starej firmy si založiť novú, zobrať len pohľadávky a na záväzky sa vykašľať - to sa môže stať len u nás. Kavulekovci si v kľude užívajú svoj luxus, majú chatu na Martinských holiach, krásny dom v Martine a vozia sa na luxusných autách. Moje peniaze už nikdy neuvidím.

P.S.: Každý rok na Vianoce posielam Kavulekovcom pozdrav a želám im krásne sviatky, no nezabudnem im pripomenúť, že by pre nich boli určite krajšie, keby mi vrátili peniaze :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?